Zamykanie naczynek

Zabieg laserowego zamykania naczynek usuwa pajączki pojawiające się najczęściej na twarzy i nogach. Popękane naczynka na twarzy potrafią tworzyć wyraźnie widoczną czerwoną siateczkę zbudowaną z czerwonych żyłek. Naczynka na nogach wyglądają podobnie do tych na twarzy jednak zdarza się, że przyjmują formę niebieskozielonych żył, prześwitujących przez skórę.

Laser emitując światło o określonych parametrach dokonuje pewnych zmian w obrębie danej tkanki. Cały zabieg nie niesie ze sobą żadnego ryzyka powikłań i infekcji.

Wystarczy jeden zabieg aby zlikwidować drobne, pojedyncze naczynia. W przypadku bardziej zmienionej powierzchni z siecią popękanych naczynek należy wykonać kilka powtórzeń (2-3).

Zabiegi są niemal bezbolesne – jedynie w momencie strzału lasera można odczuć lekkie ukłucie lub pieczenie.

Po zabiegu może pojawić się niewielki siniak bądź rumień, który w krótkim czasie (od kilku godzin do paru dni) wchłania się nie pozostawiając po sobie śladu.

Przeciwskazania:

  • ciąża, cukrzyca, epilepsja (padaczka),
  • świeża opalenizna (miesiąc przed zabiegiem i miesiąc po nie można się opalać),
  • przyjmowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło,
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • bliznowe.

Wskazania po zabiegu:
Nie należy używać kosmetyków zawierających retinol i kwasy. Przez kilka dni należy unikać ćwiczeń fizycznych, masaży, gorących kąpieli i wszystkich sytuacji narażających skórę na urazy. Opalanie się jest również nie wskazane, dotyczy to okresu wynoszącego 4 tygodnie od dokonania zabiegu.